SIKILAŞTIRMA ETKİLİ BOTANİK YÜZ SERUMU

220.00 TL

Stokta

Stok kodu: MC-061 Kategoriler: , , ,

13 farklı botanik içerikle formüle edilmiş, yağlı ciltlere yönelik bakım serumu”
Gözenek oluşumu yağlı ciltlerde en sık karşılaşılan problemlerin başında gelir. Genetik yapı etkili olduğu kadar çevresel faktörler, ciltte biriken fazla yağ da gözeneklerin genişlemesine sebep olur. Yağlı ciltlerde sebum (yağ) dengesi kurulamaz. Cilt neme ihtiyaç duydukça daha fazla sebum üretir. Yağlanan ve neme ihtiyaç duyan ciltte gözenekler daha da genişler. Genişleyen gözenekler sonucunda akne veya siyah nokta oluşumu gerçekleşir. Bu aşamada cildi fazla sebumdan arındırmak gereklidir.

Karma ve yağlı ciltlere özel olarak geliştirdiğimiz bu formülümüzde yer alan doğal salisilik asit (BHA) içeren “willow bark” (beyaz söğüt kabuğu özü) özü gözenekleri toksinlerden arındırma, sıkılaştırma ve iyileştirme etkisine sahiptir. Cilt sebumuna benzer yapıda bir yağ olan skualan, cilde hızlıca nüfuz eder ve cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlar ve besler. Limonotu, ıtır ve misk adaçayından oluşan özel uçucu yağ karışımı ciltte yağ dengesinin kurulmasına yardımcı olur, aşırı parlamayı engeller, doğal gözenek sıkılaştırıcı etki gösterir. Kenevir tohumu yağı, cildin yağ (sebum) dengesinin kurulmasına yardımcı olur. Gözenekleri tıkamadan nemlendirir. Hodan tohumu ve üzüm çekirdeği yağları ise yaşlanma karşıtı bakım yapar. İçerikteki tüm yağlar hızlı emilen yapıdadır, yağlılık hissiyatı bırakmazlar.
İçindekiler: Skualan (Squalane), Kenevir tohumu yağı (Cannabis sativa seed oil), Kuşburnu çekirdeği yağı (Rosa canina seed oil), Aspir tohumu yağı (Carthamus tinctorious seed oil), Hodan tohumu yağı (Borago officinalis seed oil), Üzüm çekirdeği yağı (Vitis vinifera seed oil), Söğüt özü ekstraktı (Salix alba bark extract, Helianthus annuus seed oil), Biberiye ekstraktı (Rosmarinus officinalis leaf extract, Helianthus annuus seed oil), Limonotu uçucu yağı (Cymbopogon flexuosus oil), Misk adaçayı uçucu yağı (Salvia scleara oil), Itır uçucu yağı (Pelargonium graveolens flower oil), E vitamini (Tocopheryl acetate)

Kullanımı: Temiz cildinize öncelikle tonik olarak bir bitki suyu uygulayın. Ardından 3-4 damla avucunuza damlattığınız serumu hafifçe ısıtarak yüzünüze hafif tampon hareketlerle ince bir tabaka uygulayın. Gözenek probleminin daha fazla yaşandığı bölgelere gün içerisinde tekrar uygulanabilir.

Marka

Mc Atelier

Ebat

30 ML

Ürün Teslim Süresi

3

Genel Sorular

Henüz bir soru bulunmuyor.