Defne Uçucu Yağı 100 ml

500.00 TL

Stokta

Stok kodu: BLEO100 Kategoriler: ,

Defne, Akdeniz coğrafyasına özgü, koyu yeşil yapraklara sahip, boyu 20 metreye kadar ulaşabilen ve yapraklarını dökmeyen bir ağaç türüdür. Kurutulmuş defne yaprakları Akdeniz ve Kuzey Amerika yemeklerinde sık sık yer almasının yanı sıra mutfaklarda ve kilerlerde böcek kovucu olarak da kullanılır. Defne; yaprağının, meyvesinin ve uçucu yağının önleyici ve tedavi edici özellikleri ile de öne çıkar.

Defne tarihsel açıdan da büyük öneme sahiptir. Antik Yunan ve Roma geleneklerinde, başarı gösteren savaşçıların, öğrencilerin, sporcuların, şairlerin ve rahiplerin defne yaprağından yapılmış taçlarla onurlandırıldığı bilinir.

Defne uçucu yağı; antibakteriyel, antifungal, antioksidan ve ağrı kesici özelliklerinin yanı sıra romatizmal ağrıların tedavisinde de kullanılmaktadır.

Goya Botanicals Defne Uçucu Yağı, Gökova Körfezi’nin çevreleyen dağlarda yüzyıllardır doğal olarak yetişen defne ağaçlarının yapraklarından basınçsız buhar distilasyonu yöntemi ile elde edilir. Taze, meyvemsi ve otsu bir aromaya sahip Goya Botanicals Defne Uçucu Yağı, yüksek 1,8-cineol (ökaliptol) konsantrasyonuna sahiptir.

Marka

Goya Botanicals

Ürün Teslim Süresi

3

Genel Sorular

Henüz bir soru bulunmuyor.