Yoga
Tarihe dönüp baktığımızda insanlığın kendini keşfetmek için giriştiği çabalara mutlaka rastlarız. İşte onların başında da meditasyon geliyor. Meditasyon kelime anlamıyla derin düşünme demektir. Kişinin iç huzuru elde etmek için zihnini denetlemeye yarayan tekniklere ve deneyimlere verilen isimdir. Yoga ise meditasyonu da kapsayan hem fiziksel hem de zihinsel tekniklerin tümüdür. Özellikle son dönemde popülerleşen bu spor Hinduizm başta olmak üzere belirli dinlerin de meditatif uygulamaları arasında yer alır. Bu uygulamada, nefes egzersizleri, fiziksel hareketler ve meditasyonla daha iyi hissetmeyi amaçlarız. Özellikle sağlıklı kalmak, stresi azaltmak, esnekliği arttırmak ve güçlenmek için tasarlanmıştır. Ayrıca bedende ve zihinde uyum ve farkındalık sağlamayı amaçlar. Felsefesi bir yana, insanın giderek bireyselleşme ile özellikle son dönemde büyük ilgi gördü. Bunun sonucunda da ortaya büyük bir sektör çıktı. Peki matından kemerine, matarasından yastığına bir çok ürün arasında egzersizin için en uygun malzemeler neler?
Yoga Malzemeleri
Malzemeler başlığında bahsedilmesi gereken ilk konu kıyafetlerdir. Sonuçta yogada bedeniniz her şeyden önemli olduğu için kıyafetler de önceliklidir. Öncelikle bedeninize uygun giysiler giymelisiniz. Vücudunu sardığında bunaltmamalıdır. Özellikle üst giyimde dikkat edilmesi gereken nokta giysinin ne aşırı bol ne de aşırı dar olmamasıdır. Öte yandan alt giyimde ise hava geçirgen ve esnek kumaşlı bir tayt seni uygulama esnasında konforlu tutar. Kıyafet dışında ise başlıca yoga malzemeleri şu şekilde sıralanabilir:
– Mat
– Kemer
– Bolster
– Battaniye
– Köpük Bloklar
– Dinlenme Yastığı
– Su Matarası
Yoga Malzemeleri Fiyatları
Giderek büyüyen spor giyim sektöründe yoga da hatırı sayılır bir yere sahip. Egzersizine en uygun malzemeleri uygun fiyatlara bulmak istersen Minibou’ya göz atabilirsin. Avantajlı yoga malzemeleri fiyatları ile sen de egzersizlerinde konforu hisset.